Gift Box

Холистичка нега и грижа за Вашата кожа.

Клинички одобрени креми кои ќе ја освежат Вашата кожа и ќе ги улажат видливите знаци на предвременото стареење, истовремено штитејќи ја кожата и одложувајќи идна штета.

Спектар од креми кои ќе и овозможат оживување на Вашата кожа, нејзина поефикасна хидратација, омекнување и осветлување.

1,450.00ден 50ml

Нема на залиха

Бесплатна испорака на сите нарачки

Сподели го овој производ

Состојки

Содржи: .

– Radiate помага да се ублажи на присуството на фини линии, брчки, старечки дамки, подочници и подуеност. Има реенергизирачки својства кои дејствуваат за да ја подигнат, измазнат и зацврстат текстурата на кожата, истовремено засилувајќи го природниот процес за обновување на кожата и овозможувајќи поголема чистота, еластичност и младешка отпорност.

– Illuminate е клинички одобрен осветлувач на кожа, кој содржи најдлабоко продирачки состојки за осветлување на кожата и затоа овозможува безбеден и лесен метод на постигнување на уште поизедначен и избалансиран тен. Притоа, драматично се намалува појавата на пигментација и се подобрува безживотниот, неизедначен и безсјаен тен.

– Rejuvenate ги пополнува, измазнува и намалува длабочината и волуменот на фините линии, брчките, особено оние околу очите за да даде поцврст и помладешки изглед. Tаа ги засилува својствата за осветлување на кожата и ѝ дава сјај кој му пркоси на стареењето.

– Revive поттикнува засилено создавање на колаген за поддршка на природниот процес за регенерација на кожата. Ова е уникатна нелеплива формулација овозможува длабока хидратација и ја поттикнува кожата да ја врати својата природна еластичност и изглед од пред оштетувањето. По нанесувањето, кожата е забележливо помека и нејзината текстура е подобрена, сето тоа по само неколку користења. 

– Uplift го стимулира обновувањето на клетките во овие зони со што ја зголемува цврстината и отпорноста, а исто така ја зајакнува природната еластичност и флексибилност и ја намалува виснатата кожа во пределот на градите, вратот и деколтето.

Резултати

Содржи оптимални нивоа на одобрени моќни активни состојки, кои резултираат со:

– Подигање, измазнување и зацврстување на текстурата на кожата.

– Реенергизација на кожата

– Враќање на вообичаените значи на стареење: фини линии, брчки, особено околу очите, старечки дамки, темни кругови и подуеност.

– Минимизирање на појавата на пигментација, старечки дамки и темни флеки.

– Омекнување, засилување и видливо намалување на појавата на сите типови лузни и стрии.

– Ја зголемуваат цврстината, отпорноста и природната еластичност.

Кориснички Рецензии

Сеуште нема рецензии
Бидете првиот кој ќе напише рецензија “Gift Box”