Illuminate

Осветлува. Оживува. Омекнува.

Клинички одобрен засилувач на тенот, наменет да ја поттикне протеинската синтеза и да го намали создавањето на меланин по што кожата добива со прекрасен, позрачен сјај.

Преку поттикнување на протеинската синтеза и намалување на создадениот меланин, овој подобрувач на тенот веднаш го враќа блескавиот сјај на кожата и ја остава со прекрасна, мека, благо осветлена блескавост.

Illuminate е клинички одобрен осветлувач на кожа, кој содржи најдлабоко продирачки состојки за осветлување на кожата и затоа овозможува безбеден и лесен метод на постигнување на уште поизедначен и избалансиран тен. Притоа, драматично се намалува појавата на пигментација и се подобрува безживотниот, неизедначен и безсјаен тен.

Преку секојдневна цврста масажа, Illuminate може да се нанесува рамномерно на чиста кожа над или под вашиот вообичаен навлажнувач – истовремено е совршен и за самостојна употреба.

2,500.00ден 100ml

Нема на залиха

Бесплатна испорака на сите нарачки

Сподели го овој производ

Состојки

Содржи: Regu®-Fade, NIACINAMIDE PC, PHYTEXCELL BEARBERRY.

Содржи оптимални нивоа на одобрени моќни активни состојки, меѓу кои се:

 – Niacinamide: Ја намалува меланогенезата и го поттикнува осветлувањето на кожата

– Nikkol VC-IP: Ја засилува осветлувачката активност на кожата.

– Sensibright Dual White WD: Поттикнува долгорочна инхибиција на тирозин и инстантно „белеење“.

– Phytecell Bearberry: Природен извор на стандардизиран арбутин.

Целосна листа на состојки: Aqua, Diethylhexyl Carbonate, Propylene Glycol, Niacinamide, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Stearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Methyl Glucose Sesquistearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Isostearyl Lactate, Resveratrol, Cyclohexasiloxane, Caprylyl Glycol, Glycerin, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Synthetic Fluorphlogopite, Parfum, Xanthan Gum, PEG-32, Disodium EDTA, Sodium Metabisulfite, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Alpha-Arbutin, Alumina, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Tocopherol,CI 77891

 

Резултати

Содржи оптимални нивоа на клинички докажани состојки кои што:

– Драматично го подобруваат изгледот на кожата без да влијаат на нејзината структура и функција.

– Ја минимизираат појавата на пигментација, старечки дамки и темни флеки.

– Помагаат со долгорочната инхибиција на тирозиназа и намалена меланогенеза.

– Го балансираат/изедначуваат тонот на кожата за посветол и поблескав финиш.

Кориснички Рецензии

Сеуште нема рецензии
Бидете првиот кој ќе напише рецензија “Illuminate”