Radiate

Потхранува. Обновува. Заштитува.

Клинички одобрен крем кој содржи SPF20 и е наменет за помош при ублажувањето на видливите знаци на предвременото стареење, додека штити и одложува идна штета.

Овој револуционерен, клинички тестиран препарат со SPF20 дејствува со цел да ги врати наназад видливите знаци на предвременото стареење, додека штити и одложува идна штета.

Освен што помага да се ублажи на присуството на фини линии, брчки, старечки дамки, подочници и подуеност, реенергизирачките својства на Radiate исто така дејствуваат за да ја подигнат, измазнат и зацврстат текстурата на кожата, истовремено засилувајќи го природниот процес за обновување на кожата и овозможувајќи поголема чистота, еластичност и младешка отпорност. Со својот мат финиш, оваа крема за лице исто така претставува совршена основа за шминка во текот на денот.

Иако е погоден за нанесување со нежно мачкање два пати во денот, Radiate е уште поефективен кога се користи наутро и во комбинација со Rejuvenate навечер.

2,500.00ден 50ml

Нема на залиха

Бесплатна испорака на сите нарачки

Сподели го овој производ

Состојки

Содржи: Matrixyl® Synthe’6™, All Q® Plus, HyaCare®, Regu®-Fade.

Содржи оптимално ниво на сертифицирани потентни активни состојки, вклучувајќи:
– HyaCare® – Стимулира создавање на колаген.
– Reg® -Fade – Намалување на видливоста на старачките дамки и создава видливо посветол изглед на кожата за време од
2 недели.
– Sunsphers™ Powder – Ја заголемува СПФ вредноста на УВ абсорбентите за 50-70%
– All Q® Plus – Добро балансирана комбинација од најважните антиоксиданти за кожата.
– Matrixiyl® Synthe’ 6 – Ги намалува брчките за 31% во период од 56 дена.

Целосна листа на состојки: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propanediol, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Sorbitan Olivate, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Niacinamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Styrene/Acrylates Copolymer, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Resveratrol, Panthenol, Xanthan Gum, Parfum, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine, Disodium EDTA, PEG-8 Laurate, PEG-8, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ubiquinone, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Pantolactone, Ascorbyl Palmitate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Palmitoyl Tripeptide-38.

Резултати

Содржи оптимални нивоа на клинички докажани состојки кои што:
– Го намалуваат присуството на фини линии, брчки, старечки дамки, темни кругови и подуеност.
– Овозможуваат хидратација за да ја реенергизираат кожата.
– Ја подигаат, измазнуваат и зацврстуваат текстурата на кожата.
– Ја подобруваат чистотата, еластичноста и младешката отпорност.

Кориснички Рецензии

Сеуште нема рецензии
Бидете првиот кој ќе напише рецензија “Radiate”

Што другите велат за Radiate

"I’m a huge fan of Radiate – an age-defence formulation with SPF20 which works to reverse the visible signs of premature ageing (eek!), whilst protecting against future damage. I wear this during the day and pair it with Rejuvenate in the evenings for a nourishing skin treat that plumps, smoothes and leaves skin with an “age-defying” glow… Who doesn’t want that!"
Stephanie Peers