Rejuvenate

Измазнува. Дополнува. Обновува.

Клинички одобрена крема против стареење, наменета за пополнување, мазнење и намалување на длабочината и волуменот на фините линии и брчките, за поцврст и помладешки изглед.

Како крема за лице против стареење, Rejuvenate ги пополнува, измазнува и намалува длабочината и волуменот на фините линии, брчките, особено оние околу очите за да даде поцврст и помладешки изглед.

Високоефективната комбинација од клинички докажани активни состојки овозможува не само видливи туку и мерливи резултати кои ги намалуваат брчките во рок од само еден месец. Истовремено, таа ги засилува својствата за осветлување на кожата и ѝ дава сјај кој му пркоси на стареењето.

Иако е наменета за користење два пати на ден, подмладувачката Rejuvenate има исто толку моќно дејство кога се користи како ноќна крема заедно со Radiate наутро.

2,500.00ден 50ml

Нема на залиха

Бесплатна испорака на сите нарачки

Сподели го овој производ

Состојки

Содржи: Matrixyl® Synthe’6™, HyaCare®, ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, NIACINAMIDE PC, All Q® Plus, REVINAGE®.

Содржи оптимално ниво на сертифицирани потентни активни состојки, вклучувајќи:

– Revinage® – Го намалува присутството на борите и промовира инхибиција на ензимот тирозиназа.

– Matrixiyl® Synthe’ 6™ – Ги намалува брчките за 31% во период од 56 дена.

– Argireline® Solution C – Ја намалува видливоста на борите преку реверзибилен ефект на мускулна релаксација.

– Leontopod Stems GX™  – Ги намалува борите за 15% во период од 20 дена.

– HyaCare® – Стимулира создавање на колаген.

Целосна листа на состојки: Aqua, Diethylhexyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Propanediol, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isostearyl Lactate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polyacrylamide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone Crosspolymer, C13-14 Isoparaffin, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Elaeis Guineensis, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Parfum, Bidens Pilosa Extract, Leontopodium Alpinum Meristem Cell Culture, Laureth-7, Linum Usitatissimum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Capryl Glycol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hydroxycitronellal, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-38, Tocopherol.

 

Резултати

Содржи оптимални нивоа на клинички докажани состојки кои што:

– Видливо и значително ги намалува површинските брчки за 7% во рок од еден месец.

– Помага при враќање на вообичаените значи на стареење: фини линии, брчки, особено околу очите, старечки дамки, темни кругови и подуеност.

– Ја крева и зимазнува кожата.

– Ја реенергизира кожата со блескав сјај кој ѝ пркоси на староста.

Кориснички Рецензии

Сеуште нема рецензии
Бидете првиот кој ќе напише рецензија “Rejuvenate”