Uplift

Обновува. Поддржува. Зајакнува.

Уникатна крема за тело, чија намена е да го стимулира обновувањето на градите, вратот и деколтето, да ја зголеми цврстината и отпорноста и да ја зголеми природната еластичност на кожата.

Со нанесување преку масажа на градите, вратот и деколтето, Uplift го стимулира обновувањето на клетките во овие зони со што ја зголемува цврстината и отпорноста, а исто така ја зајакнува природната еластичност и флексибилност и ја намалува виснатата кожа.

Овој посебен препарат тестиран на корисници особено се фокусира на поддржување на клеточната структура со цел да ги зацврсти и подигне клучните зони засегнати со бременост, доење, флуктуации на тежината и едноставно – возраста. Два пати на ден нежно нанесувајте ја лесната, нелеплива формула во кружни движења на вратот, деколтето и градите.

2,500.00ден 75ml

Нема на залиха

Бесплатна испорака на сите нарачки

Сподели го овој производ

Состојки

Содржи: VOLUFILINE™, BIO-BUSTYL™, ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА.

Содржи оптимални нивоа на одобрени моќни активни состојки, меѓу кои се:

– Volufiline™: Остварува зголемен волумен на градите за 8.4% во рок од 56 дена.

– HyaCare®: Овозможува дермална хидратација и измазнување.

– Bio-Bustyl™: Остварува зголемена цврстина на градите за 18.5%  во рок од

30 дена.

Целосна листа на состојки: Aqua, Diethylhexyl Carbonate, Hydrogenated Polyisobutene, Propanediol, Dimethicone, Isostearyl Lactate, Cetearyl Olivate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sorbitan Olivate, Isohexadecane, Betaine, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Rahnella/Soy Protein Ferment, Carbomer, Parfum, Glycerin, PEG-8, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Palmitoyl Oligopeptide, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Anemarrhenae Asphodeloides (Root) Extract, Benzyl Salicylate, Citronellol.

Резултати

Содржи оптимални нивоа на клинички докажани состојки кои што:

– Стимулираат липогенеза во вратот, градите и деколтето.

– Ја зголемуваат цврстината, отпорноста и природната еластичност.

– Ја поддржуваат и промовираат структурата долж вратот.

– Навлегуваат длабоко под површината за видливо да ја редуцираат олабавената кожа.

 

Кориснички Рецензии

Сеуште нема рецензии
Бидете првиот кој ќе напише рецензија “Uplift”

Што другите велат за Radiate

"This wonder cream is one of House of Coco’s standout favourites from the collection by Nior London. It seems to offer an instantaneous reaction on the skin as our breasts almost immediately seemed more supple. Plus, with the same calming oils as in all the range including lemon, orange and mandarin this product offers something distinctive. And, a touch of lavender, patchouli and vetivert give all Nior’s range that little extra push."
House of Coco